Zdjęcia ślubne

Zdjęcia ślubne

Witam.

Zastanawiam się tym, które kryteria powinienem wziąć pod uwagę, gdy interesuje mnie fotografia ślubna?

anituek

Posty: 23

 
Chciałbym Ci polecić przede wszystkim, aby Twój wybór fachowca w kategorii zdjęć ślubnej zakończył się podpisaniem właściwej umowy, która będzie chroniła interesy obu stron.

Niezwykle częstokroć klienci olewają takie sprawy, a potem dziwią się, iż np. fotograf nie pojawił się.

ewentin

Posty: 29

 
Dla mnie z kolei gigantyczne znaczenie miał fakt, aby fotografia ślubna różniła się od zdjęć, którymi mogą pochwalić się wszyscy moi znajomi. Na szczęście udało się osiągnąć zamiar, choć poszukiwania trwały zdecydowanie dłużej niż miałoby to miejsce zwykle :)

Grubas

Posty: 21

 
Mnie z kolei dziwi oszczędność, jakie chcą wygenerować klienci wybierający fotografa. Dla mnie to o tyle dziwne, że tak naprawdę tylko fotograf i kamerzysta wykonają dla nas trwałą pamiątkę z tej ważnej uroczystości ślubnej oraz zabawy weselnej.

Niektórzy mówią nawet, że to kwestie, które ważniejsze są od jedzenia dla gości i jest w tym nieco racji.

Deltabox84

Posty: 24

 
Doświadczenie to coś, czego wymagaliśmy od naszego fotografa ślubnego. Wszystkie warunki (a było ich sporo) spełniła oferta http://www.fotografia.slubna.info/o/oferta/, jakiej przyglądaliśmy się od dłuższego czasu.

Możecie wziąć ją pod uwagę, gdy dokonujecie takiego wyboru.

mnichhhu8

Posty: 23

 
Wypowiem się w tym temacie jako fotograf. Przyznam, iż ta branża to trudny kawałek chleba, albowiem każdy patrzy tylko poprzez pryzmat kwot, jakie chcieliby uzyskać fotografowie za wykonanie zdjęć na konkretnej uroczystości. W rzeczywistości ich koszty są również wysokie: sprzęt, ZUS, dojazdy do klientów. Ceny wydają mi się adekwatne.

Laleczka

Posty: 17

 
Niektórzy mają tutaj rację. Na ślub wydajemy dziesiątki tysięcy złotych, a niektórym szkoda 2-3 tysięcy na fotografa, który uwieczni całą uroczystość.

To dla mnie zupełnie nierozsądne podejście do tematu, bo potem może okazać się, że nie dysponujemy nawet jednym ładnym zdjęciem, które będziemy mogli pokazać choćby naszym dzieciom. Warto zadbać o ten „szczegół”.

pawelek75

Posty: 19

 
Zgodzę się z wieloma Waszymi sugestiami, jakie dotyczą między innymi tego, aby rezerwować fotografa z gigantycznym wyprzedzeniem, a także nade wszystko – PODPISYWAĆ UMOWĘ. Bez umowy ani rusz. Wybierałem fotografa na wesele córki i syna, zawsze wybierałem tylko firmy z gigantycznym doświadczeniem. Rezultat? Zero problemów, bowiem wszystkie warunki współpracy były ustalone.

Fanatyk

Posty: 22

 
Odnalezienie ofert zdjęć weselnej, która odpowiada naszym potrzebom w Internecie to dopiero zaledwie połowa sukcesu. Kolejnym krokiem jest ustalenie wszystkich warunków współpracy i związanie się umową.

Polecam wybierać fotografów, którzy działają jako legalna firma.

grumber

Posty: 20

 
Niestety trzeba przyznać, że dobrej jakości fotografie kosztują i z całą pewnością fotografia ślubna może zamknąć się kwotą w granicach 2-3 tysięcy pln. To rozsądna suma, jaką ludzie płacą za wykonanie zdjęć na ślubie, weselu, a także zrealizowaniu pleneru ślubnego.

suprafull

Posty: 28